Muzyka na wesele

Muzyka na weseleWeselny repertuar muzyczny jest z reguły bardzo zróżnicowany. To swoiste zwierciadło, w którym odbijają się gusta Młodej Pary, ale także zaproszonego przez nią DJ’a lub też zespołu muzycznego. Osoby odpowiedzialne za, to aby muzyka na wesele grała i była taka, jaką chcą słyszeć Młodzi oraz ich goście, powinni podejmować decyzje o całości brzmienia ścieżki dźwiękowej wesela zawsze w uzgodnieniu z Bohaterami tego Wielkiego Dnia. Może się przecież zdarzyć, że istnieją takie utwory, które – choć mieszczą się w kategorii „muzyka na wesele” – z różnych powodów nie są mile widziane na tej konkretnej uroczystości.

Planując więc, jaka muzyka na wesele ma zabrzmieć, należy najpierw zadbać o właściwy wybór osoby lub osób, które będą ją wykonywać. Należy tak je wybrać, aby ich gust i wrażliwość były podobne do naszych gustów. Dobrze by było także pomyśleć o przygotowaniu uprzednio odpowiednio atrakcyjnej swoistej playlisty weselnej. Taka playlista w pewien sposób nie tylko określi styl, jaki przybierze muzyka na wesele, ale i ułatwi ona wydatnie pracę DJ’owi albo zespołowi. Młoda Para będzie zaś mogła odetchnąć, bo prawdopodobieństwo, że w pewnej chwili usłyszą coś, czego słyszeć by nie chcieli, bardzo się minimalizuje. Za to wzrasta prawdopodobieństwo, że muzyka na weselu będzie dokładnie taka, jaka odpowiada ich gustom.

Czasem zdarza się i tak, że goście – zwłaszcza ośmieleni pewną liczbą procentów w napojach – próbują namówić DJ’a lub zespół (używając nieraz do tego przekonywania równie płynnej „waluty…), aby wśród propozycji muzyki na weselu pojawił się „ich” kawałek muzyczny. Niekoniecznie musi on odpowiadać Młodej Parze, więc lepiej zawczasu uprzedzić osobę, która jest odpowiedzialna za muzykę na weselu, żeby nie przyjmowali tego typu zleceń. Na takie okoliczności właśnie playlista może być świetnym remedium, o ile jest na tyle bogata, atrakcyjna oraz długa, aby wszyscy goście mogli na niej znaleźć coś dla siebie. W ten sposób można będzie powiedzieć, że muzyka na weselu naprawdę gra. I to z klasą!